Відшарування сітківки складна патологія, яка потребує термінового звернення до офтальмолога та лікування.

Відшарування сітківки - безболісний процес. Воно може розвинутися всього за кілька секунд, а може тривати роками. Основними симптомами, що дозволяють запідозрити цю патологію, є:

• короткочасні спалахи яскравого світла (блискавки, іскри);

• плаваючі об'єкти-тіні в полі зору (множинні «літаючі мушки»);

• розмитість зору, а при прогресуванні - сіра пелена;

• звуження меж поля зору, випадання окремих його ділянок;

• при відшаруванні центральної частини сітківки - макули, спостерігається значне зниження гостроти зору, спотворення предметів або їх повне випадіння з поля зору.

 Іноді пацієнти відзначають, що вранці симптоми зменшуються або зовсім зникають. Це пов'язано з тим, що в горизонтальному положенні сітківка повертається на своє місце і рідина інтенсивніше всмоктується. Але все одно, протягом дня, симптоматика знову з'являється.

 

Чим швидше людина, що помітить симптоми відшарування звернеться до лікаря - тим кращий прогноз відновлення зору можна очікувати. Про це свідчать нещодавно отримані дані що стосуються відшарування в макуляррній області. Дослідники з'ясували, що відновлення зору у людей, час нелікованого відшарування у яких був 3 дні або меньше отримали набагато кращі результати відновлення зору ніж ті, час відшарування у яких був від 4 до 7 днів.

 

Отже, якщо вас, або ваших близьких турбують симптоми, що описано вище - не зволікайте, звертайтесь до офтальмолога негайно.