Лікар із Фіон Шпиталю з Тайваню нещодавно описала випадок видалення чотирьох бджіл із ока пацієнта, який скаржився на нестерпний біль та роздратовані очі, піше Washington Post.

 

29 річна пацієнтка прибирала на цвинтарі протягом традиційного поминального дня, та відчула як щось потрапило їй в очі. Вона промила очі, але продовжувала відчувати біль що ставав сильнішим. Чотири живі бджоли, які живилися сльозами жінки, були витягнуті з очей, повідомив журналістам керівник відділу офтальмології лікарні Хін Чітін.

Хоча знаходження бджіл в очах пацієнта є рідкісним явищем, сторонні предмети, бруд і сміття є поширеними причинами травм і болю. Коли приходить весна, більше людей починають працювати в саду або проводити час на природі цей ризик зростає.

 

Кореспондерт журналу Ocular Surgery News спілкувався з лікарем Сінтією Матоссіан на цю тему, а також про найкращі способи запобігання та лікування травм очей, спричинених брудом та сміттям.

 

OSN: Наскільки часто робота в саду або інша активність на природі пов'язана із травмами або інфекціями очей?

Д-р Матоссіан: Це не є чимось рідкісним для людей яки працюють в саду або активно проводять час на природі, коли щось потрапляє в очі. Дуже часто дрібний пил із грунту покриває обличчя і повіки під час работи. Далі ці частинки пилу змішуються з потом та потрапляють в очі, викликаючи роздратування, почервоніння та неприємні відчуття інородного тіла. Брудні руки, можливо, ті, які торкнулися добрива або інших хімічних речовин, потім використовуються для потирання очей, що робить ситуацію ще гіршою. Пилок під час весни може потрапити в очі, викликаючи алергічну реакцію для тих, хто чутливий до специфічних алергенів з чагарників, трав або квітучих дерев. Алергічна реакція може призвести до набрякання повік, почервоніння і набряку кон'юнктиви, розриву і свербіння. Інші предмети, які я особисто бачла у оці, - це шипи з рослин кактусів. Залежно від виду, деякі кактуси мають дуже жорсткі, довгі та гострі шипи, які можуть призвести до пошкодження рогівки. Хвоя сосни з різдвяної ялинки може спричинити здертя поверхневого шару рогівки або кон'юнктиви, що призводить до болю і сльозотечії. У мене був пацієнт, який прийшов до нашого офісу в екстреному порядку з відчуттям стороннього тіла в її очах, хронічним почервонінням та кільками днів дискомфорту. У неї була волохата лапка комахи, що потрапила в тканини рогівки. Я не знаю яка це була комаха, оскільки залишилась тільки лапка. Мені довелося видалити цю лапку у маніпуляційній. На щастя, вона відновила свій повноцінний зір без утворення рубця на рогівці.

 

OSN: Які найкращі способи запобігання потраплянню комах або сміття в очі при роботі в саду або проведення часу на свіжому повітрі?

Д-р Матоссіан: Це можуть бути захисні окуляри або сонцезахисні окуляри, які мають або широкі дужки або великі лінзи що обгінають обличча. Є ще садові капелюхи з захистом обличчя, що складаються з тонкої сітки.

 

OSN: Які поширені способи вирішення проблеми портапляння сторонніх предметів в очі, і що повинні шукати ваші колеги-офтальмологи, якщо вони зна нходять щось незвичайне?

Д-р Матоссіан: Завжди потрібно ретельно зібрати хороший анамнез від пацієнта і виконати ретельне обстеження за допомогою щілинної лампи з використанням флуоресцеїнового барвника. Важливо вивернути око та перевірити наявність сторонніх речей ватяним тампоном. Також має сенс перевірити неуркжене око - багато разів я знходила інородні тіла в протилежному оці, крім ока, на яке скаржився пацієнт, наприклад, металева стружка.

OSN: Пацієнт з Тайваня чекав години болісного свербіння і набряку і не звертався за лікуванням до наступного дня. Коли ви пропонуєте звернутися до лікаря у подібних випадках?

Д-р Матоссіан: Якщо хтось відчуває інородне тіло в очах, ось кілька простих кроків:

  • Вимийте руки водою з милом.

  • Негайно промийте очі легким потоком води - звичайною водопровідною водою.

  • Не тріть очі.

  • Якщо ви носите контактні лінзи - зніміть їх.

  • Якщо ви відчуваєте біль, зниження гостроти зору, почервоніння або відчуття того, що в очах всеодно щось є, та ваш стан не покращується протягом короткого періоду часу, будь ласка, зверніться до фахівця якомога швидше.

Слідкуйте за станом очей та вчасно звертайтеся до лікаря.

 

Джерело