УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Амбліопія

Це функціональне зниження гостроти зору, зумовлене функціональними розладами зорового аналізатора. Фактично при амбліопії око, зоровий нерв та мозковий центр аналізу зображення функціонально здорові, але мозок людини не здатний сприймати та аналізувати зображення яке поступає до нього.

 

Амбліопія розвивається при таких захворюваннях, як косоокістьдалекозорістьастигматизм та катаракта які не були скореговані відповідним чином.

 

В офтальмології амбліопія розглядається як одна з провідних причин одностороннього або двостороннього зниження зору.

У всьому світі на амбліопію страждають близько 2 % населення.

 

Причини формування амбліопії

Коли оптична система ока недосконала, тобто існують певні рефракційні розлади або катаракти, мозок людини не отримує  інформацію належної якості та не здатен аналізувати багато деталей. 

Як м'язи здорового тіла, коли не працюють починають атрофуватися, так і зоровий аналізатор людини не отримуючи достатньо якісної інформації для аналізу починає "лінуватися", незадіяні нейронні зв'язки атрофуються або не розвиваються в потрібний кількості, і тому, навіть якщо виправити оптичні вади зорової системи, людина не може бачити чітко та отримати достатньо високу гостроту зору.

 

Лікування амбліопії

Лікування амбліопії в першу чергу пов'язане з тим, що людині потрібно відновити оптичну досконалість ока.

Тобто з початку - це повна максимальна корекція рефракційних розладів.

За виконання цієї умови, лікування зводиться до 2х стратегй: 

  • стимулювання сітківки та зорового нерва реагувати на зображення (різні методи лазерного, світлового стимулювання, навантаження на око - банально заставляти його працювати) та
  • навчання головного мозку реагувати на візуальні стимули та правильно їх інтерпретувати

 

Успіх лікування амбліопії залежить від багатьої факторів: 

  • важкість ступеня амбліопії
  • вік пацієнта
  • причини появи амбліопії

Повністю вилікувати важку амбліопію, яка призвела до значної втрати зору, скоріше за все неможливо, але можливо принаймні покращити зорову функцію на 1-3 рядки ггостроти зору.

А от якщо у пацієнта амбліопія знижує зір на 2-4 рядки, покращення гостроти зору у зазначених вище межах може фактично призвести до повного одужання, яке треба розуміти як гострота зору вище 8 рядків, або 0.8 та вище.

 

 

Сучасні методи лікування амбліопії в Україні

Окрім традиційних методів лікування амбліопії у дітей, на сьогодні в Україні доступні ще 2 методики, які дозволяють покращити комфорт лікування та результативність у дітей, а також підвищити гостроту зору у дорослих з амбліопією

 

Лікування амбліопії у дітей

Лікування амбліопії у дітей часто досить успішне, оскільки дитяче око та мозок знаходяться в стані розвитку. Тому якщо вчасно помітити проблему, то можна очікувати на гарні результати. 

Часто у дитини амбліопія розвивається на одному оці, і дитина бачить за допомогою здорового, а мозок ігнорує інформацію із хворого ока. Тоді важливим етапом лікування є виключення здорового ока із зорового процесу, що стимулює хворе око працювати. 

Але цей процес дуже некомфортний для дитини як психологічно (дитина ходить із заклеєним оком), так і фізично (дитина погано бачить). 

Існує метод полегшити цей процес, за допомогою електроних окулярів, які по-перше приховують "заклеєне око", а по-друге періодично підключають здорове око на декілька секунд. 

Таким чином  очевидні плюси такої методики, тому що електронні окуляри:

  • покращують стан дитини, адже вона отримує можливість добре побачити те, що вона робить, та головне
  • надають до мозку зображення гарної якості, на основі якої навчається краще розуміти інформацію від хворого ока та навчається бачити краще. 

Лікування амбліопії у дорослих

Лікування амбліопії у дорослих завжди вважалось неможливим. Причина цього - той факт, що око та мозок дорослої людини вже сформовані та майже не було методу примусити їх працювати так, щоб істотно покращити гостроту зору. 

Але нарешті було знайдене рішення - Ізраїльскі вчені, на основі знайдених раніше знань про роботу нейронів зорової кори змогли розробити алгоритм, який за допомогою демонстрації людині певних зорових стимулів значно стимулює розвиток нових нейроних звязків що призводить до покращення сприйняття людиною зорової інформації. Це програма RevitalVision, від Talshir Medical. 

Як результат - людина може отримати в середньому додатково 2 рядки гостроти зору. 

Це програмне забезпечення зареєстроване як медичний прилад в FDA (США), та успішно продається по всьому світу, в тому числі в Україні. 

На відміну від будь-яких інших програм, які заявляють що вони якось покращують зір, ця програма дійсно працює, про що є числені наукові дослідження. 

Купити ліцензію можна в Україні на сайті офіційного представника компанії. 

Програма потребує зайнять протягом 3х місяців (3 рази на день, сеанс 30 хвилин), у певних умовах (темна кімната) вдома, та має гарантію повернення коштів якщо ваш зір не покращиться принаймні на 1 рядок на середині лікування.

 

Вгору