УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Лікування катаракти: факоемульсифікація

Що таке ІОЛ Як обрати ІОЛ Порівняти ІОЛ

 

katarakta_16.jpgКатаракту потрібно оперувати, не відкладайте.

 

В нашій країні навіть серед багатьох лікарів й досі поширений міф, що катаракта «має дозріти». У минулому такий підхід був виправданий: технології минулого не дозволяли проводити лікування катаракти на початковій стадії, й операцію проводили тільки, після повної втрати зору пацієнтом.. 

Сучасні технології ультразвукового видалення катаракти дозволяють проводити операцію при перших ознаках захворювання, звести хірургічне втручання до мінімуму та зменшити травмування тканин ока.

Якщо катаракту не оперувати, окрім поганого зору та проблем у буденному житті, Ваш зір буде постійно погіршуватись, кришталик буде збільшуватися в розмірах і може спричинити розвиток глаукоми, яка взагалі не має симптомів, але веде до невідновної втрати зору.

Зробивши операцію на ранніх стадіях, ви швидше повернете собі повноцінне життя, можливість бачити світ в усіх його барвах і деталях.

 

Факоемульсифікація: сучасно і безпечно

 

Найсучасніша та найбільш поширена методика лікування катаракти ока — ультразвукова факоемульсифікація. За допомогою ультразвукового зонду відбувається дроблення і відсмоктування частинок помутнілого кришталика. Потім лікар імплантує на місце природного штучний кришталик , що має назву — ІОЛ (інтраокулярна лінза). ІОЛ — це штучна лінза, яка переломлює промені світла і формує зображення на сітківці. ІОЛ виробляють із сучасних біосумісних матеріалів, лінза має монолітну структуру, що включає оптичну частину і опорні елементи які забезпечують її фіксацію.

katarakta_81.jpg

 

Як оперують катаракту

Безпосередньо перед операцією вам зроблять місцеву анестезію – закапають в очі краплі. Око німіє та перестає рухатися, при цьому  людина залишається у повній свідомості та її переводять до операційної зали.

Під час операції пацієнт лежить на кушетці з датчиками пульсу та тонометром для контролю артеріального тиску.

Медперсонал ретельно обробить око та шкіру навколо нього розчином антисептика.

На час проведення процедури обличчя накриють стерильною серветкою, залишивши відкритим тільки око, на якому буде проводитися процедура. Все це застосовується для того, щоб в око не потрапила інфекція.

 

Під час операції все що бачить людина — це світло лампи. Пацієнт буде чути розмови медперсоналу та звук роботи обладнання, але не бачити їх. Процедура абсолютно безболісна. Коли хірург імплантує ІОЛ і закінчить операцію, проопероване око накриють стерильною пов’язкою, зняти яку можна буде вже через кілька годин. Немає необхідності залишатися в лікарні довгий час, після видалення катаракти через декілька годин можна їхати додому.

 

Імплантація інтраокулярних лінз

 

Штучний кришталик імплантують на місце природного кришталика після проведення операції з видалення катаракти. Спочатку хірург робить мікророзріз розміром 2-3 мм. Після цього за допомогою факоємульсифікатора видаляє помутнілий кришталик, і на його місце імплантує ІОЛ. ІОЛ вводиться в мікророзріз у згорненому вигляді, далі розгортається і фіксується в оці.  Операція з імплантації займе не більше півгодини і пацієнт практично відразу буде бачити.

 

Після операції катаракти

 

Людина починає бачити відразу ж після операції. Пізніше лікар закапає протизапальні краплі, які містять антибіотик, щоб не було інфекції та набряку. Також випише препарати для прийому вдома та надасть рекомендації, як доглядати за оперованим оком. Лікар обов’язково назначе час контрольного огляду.

 

Girl in Daisies FieldЗір з інтраокулярною лінзою

 

Якщо у вас не було особливих ускладнень та додаткових хвороб ока до операції, після стабілізації ока ви можете отримати нормальну гостроту зору вдаль, без використання окулярів. В залежності від типу обраної інтраокулярної лінзи (ІОЛ) ви або будете потребувати окулярів для роботи на близькій та/або проміжній дистанції, або зможете виконувати більшість дій без окулярів, відповідно до типу ІОЛ, яку ви обрали

Іноді (досить рідко) можуть траплятися так звані "рефракційні сюрпризи" - несподівані відхилення від норми під час розрахунку оптичної сили вашої ІОЛ. В такому разі ваша гострота зору може бути нижче норми вдаль, або на іншій відстані. 

Якщо отримана гострота зору не буде Вас влаштовувати, лікар (відповідно до клінічної ситуації) може запропонувати вам корекцію окулярами, встановлення спеціальної додаткової ІОЛ AddOn, яка спеціально розроблена для таких випадків, або лазерну докорекцію зору. В крайньому випадку можлива заміна встановленої лінзи. 

Катаракта є найбільш успішною (тобто з найнижчим рівнем ускладнень) з усіх хірургічних процедур, тому не варто боятися лікування, страждаючи від порушень зору. 

Якісний зір - це якість вашого життя, безпека та як показують останні дослідження навіть розумове здоров'я. 

 

обрати клініку

Вгору