УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Прогресуюча міопія

Прогресуюча міопія або близорукість - це стан ока, коли сила міопії зростає з часом. Це зростання поступово може перерости із слабкої міопії до міопії високого ступеня та викликати значну втрату зору, яка в свою чергу, може викликати потенційно небезпечні побічні ефекти.

Прогресуюча міопія пов'язана із надмірним ростом глазного яблука, коли світло не може сфокусуватися на сітківці, тому що розмір ока стає більшим та сітківка віддаляється від фокальної точки.

Природа цього явища не з'ясована остаточно і досьогодні.

В світі міопія є найбільш поширеною очною хворобою, яка вражає від 30 до 40% дорослого населення в Європі та Сполучених Штатах і сягає до 80% в Азії та Китаї. І ці показники зростають. Наприклад якщо в 1970-х роках кількість хворих на міопію в США була всього 25%, то вже у 2004 вона сягнула 42%.

Розвиток міопії та пов'язані з нею ризики

Для вчасного виявлення хвороби необхідний регулярний огляд офтальмолога та вимірювання гостроти зору, адже діти часто не помічають розвиток захворювання та не скаржаться на погіршення зору. 

Як і всі рефракціїні розлади, міопія вимірюється в диоптріях (Д) та класифікується таким чином:

  • слабка міопія від -0.25Д до -3.0Д

  • середній ступінь міопії від -3.25 до -6.0Д

  • міопія високого ступеня від -6.25Д

Міопія слабкого ступеня не пов'язана із значними ризиками для зору, але міопія середнього та високого ступеня може викликати ускладнення з часом​.

Люди із прогресуючою міопією мають підвищений ризик розвинення ускладнень, які асоціюються із посиленим ростом розміру очного яблука:

  • відшарування сітківки

  • глаукома

  • катаракта

 

Лікування прогресуючої міопії

Оскільки науці достовірно невідомі причини розвитку та поширення хвороби, цей стан досить складно контролювати та лікувати. 

Однак сьогодні існують достовірні та надійні засоби, які дозволяють сповільнити розвиток хвороби та зберегти зір.

Перевірено працюючі методи включають в себе

  • обов'язкову повноцінну корекцію зору окулярами або контактними лінзами! (не варто вірити міфам що "око повинне працювати самостійно"). Корекція мусить надавати 100% максимальну якість зору, тому регулярна перевірка зору вкрай необхідна у цьому стані.

  • вплив ультрафіолетового випромінювання - діти, які проводять більше часу на вулиці, показують меньшу швидкість прогресу захворювання

  • ортокератологічні або подібні контактні лінзи

  •  консервативне лікування препаратами атропіну

Правильне лікування та сповільнення або зупинку хвороби може забезпечити тільки постійний нагляд досвідченого лікаря. Тому не зволікайте і звертайтеся до лікаря по допомогу.

Вгору