УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Катаракта

Міфи про катаракту Як лікується катаракта Як обрати ІОЛ Знайти клініку

Катаракта — це зміни природного кришталика ока, який втрачає свою прозорість внаслідок вікових змін в структурі білків, з яких він складається. Помутнілий кришталик втрачає свою здатність правильно фокусувати світлові промені на сітківці, в результаті чого формується розмите нечітке зображення. З часом хвороба прогресує, помутніння збільшуються, і людина поступово повністю втрачає зір.

Причини розвитку катаракти

Існує багато теорій причин розвитку катаракти, але немає єдиної та достовірної. Наразі це вікові зміни кришталика, які поступово прогресують та призводять до втрати якості зору, а якщо катаракту не видалити — людина повністю втрачає зір.

Як катараката впливає на зір

Коли захворювання тільки починає розвиватися, помутніння кришталика можуть бути незначними, і ви можете не помітити якихось змін у своєму зорі. Катаракта ока, як правило, розвивається повільно, тому зір погіршується поступово. З часом кришталик втрачає свою прозорість і повільно змінюється на жовтувато-коричневий колір, додаючи коричневий відтінок всьому, що ви бачите. Такі зміни спочатку можуть не викликати серйозних проблем із зором і не доставляти незручностей у повсякденному житті, але з часом ви можете помітити, що вже складно читати або виконувати якісь інші дії, розрізняти кольори.

 

Симптоми катаракти

  1. При катаракті людина бачить ніби через запітніле скло або падаючу воду.
  2. Виникають труднощі при письмі, читанні, роботі з деталями (наприклад, стає дуже складно вставити нитку в голку).
  3. Зазвичай катакта може почати розвиватися після 55-60 років, іноді раніше, та їй передує пресбіопія. Доволі чітким симптомом розвитку катаракти є неочікуване покращення зору на близьку відстань. Перед початком катаракти кришталик змінює властивості та трохи покращує зір на близку відстань, Але одночасно людина може відчувати нестачу світла. Такі симптоми дуже ймовірно свідчать про катаракту, тому ми рекомендуємо звернутись до лікаря. 

Катаракта зазвичай розвивається повільно і не супроводжується болями чи іншими неприємними відчуттями. Але з часом у Вас проявляється один або декілька з наведених вище симптомів. Вони можуть бути симптомами катаракти, але остаточний діагноз ставить виключно лікар.

 

зниження гостроти зору погіршення зору у сутінках  підвищена чутливість до джерел світла ореоли навколо джерел світла
зміна окулярів без покращення зору погіршення сприйняття кольорів зображення в оці двоїться  і втомлення
від концентрації зору...

 

Діагностика катаракти

Для виявлення використовуються наступні методи:

Біомікроскопія — огляд зі спеціальною щілинною лампою, яка за допомогою світла і оптичного зрізу дає можливість виявити найдрібніші відхилення.

Візометрія — діагностика зору за допомогою проектора знаків або таблиці.

 

Лікування катаракти

 

Лікування катаракти можливе тільки хірургічним шляхом з подальшою імплантацією інтраокулярної лінзи. Сучасні офтальмологічні клініки використовують метод ультразвукової або лазерної факоемульсифікації. Суть операції полягає у видаленні помутнілого кришталика й імплантації лінзи. Операція амбулаторна і пацієнт зможе повернутися відразу додому.

Для успішного лікування треба обрати тип штучного кришталика ока, що можна легко зробити на сайті IOL-adviser а потім лікаря, якому Ви будете довіряти. 

 

 

Дізнатися про лікування Обрати клініку
Вгору