УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Міфи і факти про катаракту

Катаракта є найбільш поширеною проблемою зору в світі. Тому не дивно, що існує стільки міфів про її лікування. Відсутність достовірної інформації породжує масу домислів, впливає на Ваше рішення про лікування, і надалі має для Вас дуже негативне значення — адже через віру в не підтверджені факти Ви втрачає свою можливість добре бачити. Нижче наведені найбільш поширені міфи про лікування катаракти.

Катаракту [НЕ] можна вилікувати без операції

 

Цей міф найбільш поширений, але фактом залишається те, що в сучасній медицині не існує ліків, які можуть зупинити помутніння природного кришталика.

Повернути зір можливо тільки за допомогою операції.

Інших методів повернення прозорості хворому хрусталику не існує. Очні краплі, вправи, нетрадиційна медицина не лікують катаракту. Теоретично, але не доведено (!) деякі краплі можуть незначно уповільнити процес розвитку катаракти. Народні засоби також не принесуть користі.

Діагностовану катаракту вилікувати цими засобами неможливо, оскільки помутніння кришталика — це незворотні зміни білкової структури кришталикаі зупинити цей процес так само неможливо, як перетворити зварене яйце на свіже.

Для повноцінного відновлення зору потрібна операція.

Катаракта [НЕ] повинна «дозріти»

 

Технології минулого дійсно не дозволяли видалити катаракту на початковій стадії і пацієнту доводилося чекати і страждати від поганого зору. Сучасні технології дозволяють видалити катаракту при перших ознаках, що набагато легше і безпечніше зробити, ніж із застарілою катарактою. Крім того, на пізніх стадіях помутнілий кришталик може збільшуватися в розмірах, чим порушує відтік внутрішньоочної рідини. Це призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, внаслідок чого розвивається глаукома. Не відкладайте операцію, не наважайтесь на ризик та поверніть собі зір сьогодні.

Катаракта розвивається [НЕ] тільки у літніх людей

 

Незаперечним фактом є те, що катаракта найбільш поширена серед людей старше 65 років.

Однак, катаракта може виникнути і в молодшому віці.

Останнім часом офтальмологи відзначають «що катаракта молодіє» і часто констатують розвиток катаракти вже після 40 років.

Хірургія катаракти [НЕ] складна і небезпечна операція

 

Цей міф абсолютно не обґрунтований. Хірургія катаракти є однією з найбезпечніших і найбільш досконалих хірургічних процедур в медицині. В сучасній офтальмології найдієвішим, швидким та безболісним методом лікування є факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучної лінзи. Триває така операція близько 10 хвилин, здійснюється під місцевою анестезією через мікророзріз, що не вимагає накладення швів. Період відновлення мінімальний — вам не потрібно навіть залишатися в лікарні. Через кілька годин після операції можна спокійно повертатися додому.

 

Все про катаракту

 

Вгору