УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Лазерна корекція зору

Як відомо, око це система із 2х лінз - рогівки та кришталика. Якщо око недосконале і потрібує корекції рефракційного розладу, існують такі варіанти вирішення цієї проблеми: 

  • додати ще одну лінзу для корекції (окуляри або контактні лінзи)
  • замінити кришталик (інтаокулярна корекція зору)
  • або відкорегувати рогівку методом лазерної корекції

Лазерна корекція зору це операція, яку здійснює лазер на рогівці пацієнта. Її роблять тим, хто має вади зору але не хоче носити окуляри чи контактні лінзи. 

На сьогодні є декілька методів лазерної корекції - LASIK, PRK, LASEK та SMILE. 

Розглянемо різницю між цими методами, аби підібрати для себе найоптимальніший. 

Методи лазерної корекції зору

LASIK (ЛАСІК)

laser_methods_edited.jpgLASIK або ЛАСІК - найбільш поширена процедура лазерної корекції. Термін LASIK походить від слів laser-assisted in situ keratomileusis що означає лазерний кератомілез на місці, або просто лазерна корекція рогівки. 

Цей метод безболісний та надає одразу високу якість зору. Операція відбувається в 2 етапи та загалом триває десь 15 хвилин. 

1. Лікар за допомогою спеціального ножа (мікрокератома) або окремого лазера (фемтосекундний лазер) зрізає (не повністю) тонкий лоскут на рогівці. Коли лоскут отримано, наступає основний 2й етап:

2. Лазерна корекція форми рогівки. На частину рогівки, де було знято лоскут впливає спеціально запрограмований лазерний промінь, що змінює форму рогівки, компенсуючі рефракційні розлади. Після завершення процедури лоскут повертається на місце. 

 

PRK

laser_methods_edited2.jpgPRK - це попередник методики LASIK. Хоча ця процедура меньш комфортна для пацієнта, триває довше і поновлення зору теж потребує декілька днів, вона має певні переваги та медичні показники порівняно до LASIK. 

На відміну від LASIK, лоскут на рогівці не роблять, а знімають поверхневий шар рогівки (епітелій), після чого вже працює лазер. 

Після завершення процедури епітелій знову наростає на рогівці відновлюючи її природній стан. Доки епітелій не відновлено пацієнт відчуватиме певний дискомфорт. 

Існує ще процедура подібна до PRK: LASEK (тут епітелій пацієнта зберігають та повертають на місце, хоча загоєння триває довше, ніж при PRK). 

І ще одна процедура про яку слід сказати - це Epi-LASIK. Вона з одного боку подібна до LASIK тому що хірург так само робить аналог лоскута, але лоскут дуже тонкий та роблять його спеціальним тупим лезом. 

 

 

SMILE

smile_edited2.jpgSMILE походить від словосполучення SMall Incision Lenticule Extraction, та говорить про те, що із рогівки видаляють невелику частину зсередени, не роблячі випарювання як при інших методиках. 

Серед переваг методу виділяють відсутність лоскуту, який має відносно велику площину та довжину розрізу (розмір розрізу для видалення частки тканини приблизно 4-6мм), та швидке відновлювання після операції. 

Але є певні складнощі із видаленням маленької частки рогівки з середини, тому що вона надзвичайна тонка. 

 

 

Чи можна мені зробити лазерну корекції зору?

Звичайно, що найкращу відповідь надасть лікар, але є декілька загальних критеріїв оцінки можливості скористуватися цим методом::

  • ви хочете відмовитись або знизити свою залежність від окулярів або контактних лінз
  • у вас загалом здорові очі, окрім розладу рефракції
  • ваші рефракційні розлади можуть бути скореговані лазером 

Узагальнюючі можна говорити про наступне:

  • міопія (близорукість) корегується легше та краще ніж гіперметропія (далекозоркість)
  • будь - які рефракційні розлади високого ступеня (наприклад -10Д) корегуються складніше аніж при меньших відхиленнях (наприклад -3Д)
  • пресбіопія може бути скорегована лазером, але існує певна кількість застережень від цієї процедури
  • ваша рогівка має бути стабільною та мати достатню товщину, аби після видалення частини рогівки лазером залишатися достатньо товстою для збереження стабільності ока.
Вгору