УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

Лазерне лікування вікової дегенерації макули, або 2RT™ терапія

Що таке 2RT™ терапія?

Процедура омолодження сітківки 2RT™ - це революційна лазерна терапія, яка використовує щадний, короткохвильовий лазер. Завдяки цьому методу стимулюється природна реакція загоєння сітківки ока, яка позитивно впливає на лікування ранніх і проміжних форм вікової макулярної дегенерації (ВМД) і діабетичного набряку макули або клінічно значимого макулярного набряку (КЗМН).

2RT™ терапія дозволяє проводити лікування набагато раніше в процесі захворювання. Вона уповільнює темпи прогресування хвороби і зберігає функцію зору до того, як відбудеться необоротне фізичне пошкодження і його втрата. У разі КЗМО, 2RT™ усуває набряк сітківки, не викликаючи побічних ушкоджень чутливих структур ока, життєво важливих для зору.

Основний принцип 2RT™ терапії

При 2RT™ використовуються наносекундні імпульси низькоенергетичного лазерного світла, які прицільно застосовуються на окремі клітини пігментного епітелію сітківки (ПЕС) - шару клітин, який відповідає за її підтримку, живлення та видалення непотрібних продуктів обміну. Завдяки дуже короткому імпульсу відсутнє термічне пошкодження клітин, а відбувається їх проліферація і поділ, через що метод і отримав свою назву - «омолодження» сітківки. Також зменшується товщина мембрани Бруха, яка відповідає за транспорт поживних речовин і виведення продуктів обміну, що сприяє поліпшенню стану сітківки.

Клінічні дослідження показали, що застосування лазера 2RT™ може сповільнити прогресування ранньої і проміжної форм ВМД, що потенційно запобігає втраті зору, пов'язаної з цим захворюванням. Також було продемонстровано, що 2RT™ допомагає впоратися з набряками, викликаними випадками КЗМН.

 

Як проводитися процедура 2RT™?

Омолодження сітківки 2RT™ виконується в офтальмологічному кабінеті в амбулаторному режимі. Тривалість одного сеансу становить 10-15 хвилин.

Безпосередньо перед початком лікування офтальмолог капає Вам очні краплі з анестетиком для максимального комфорту під час процедури. Потім на око встановлюється контактна лінза і, через спеціально розроблений мікроскоп, 2RT ™ -лазером подаються 3-наносекундні лазерні імпульси. Під час процедури ви почуєте клацання. Ви також можете побачити мерехтіння світла; це промінь прицілювання, що використовується офтальмологом для позиціонування лазерного випромінювання в вашому оці.

Зазвичай 2RT™ є безболісною процедурою. Деякі пацієнти відзначають відчуття легкого тиску в очах при використанні контактної лінзи, але самого впливу лазера Ви не відчуєте.

Що робити після процедури?

  • Відразу після процедури Ви можете відновити свою звичну повсякденну активність.
  • Ваш офтальмолог призначить дату наступного візиту для перевірки стану очей.
  • Так як лікування ВМД і КЗМО - це безперервний процес; навіть при використанні 2RT ™ вам необхідно продовжувати відвідувати офтальмолога кожні три-шість місяців.
  • Для закріплення ефекту і зупинки прогресування захворювання, рекомендується повторювати 2RT ™ терапію кожні 6 місяців.

 

Протипоказання до проведення 2RT™

2RT™ омолодження сітківки недоцільно застосовувати при будь-якому помутнінні оптичних середовищ ока (дистрофії рогівки, зріла катаракта, гемофтальм), так як це унеможливлює візуалізацію всіх внутрішніх структур. Так само, не рекомендується проводити 2RT ™ терапію при декомпенсованій, важкій формі цукрового діабету.

 

Побічні ефекти і ускладнення

Згідно з даними клінічних досліджень, ризик ускладнень і побічних ефектів при омолодженні сітківки 2RT™ практично мінімальний. При проведенні процедури досвідченим фахівцем вдається звести до мінімуму ризик кровотеч із судин - основного ускладнення при даній методиці. Також можуть спостерігатися легкий головний біль, незначні порушення кольоровідчуття і темнової адаптації.

Вгору