Згідно опублікованій доповіді у Ванкувері на з'їзді Асоціції Дослідників зору та Офтальмології, виявилося що просте споживати меньшої кількості калорій це єдина стратегія зниження ваги, яка знижує шанси розвитку глаукоми.

Д-р Нікіта Редді та колеги провели ретроспективне перехресне дослідження, використовуючі дані 2005-2008 років із Національного обстеження охорони здоров'я та харчування.

 

Дослідники виявили, що 3,7% людей із більше 3 міліонів людей мали глаукому. Д-р Редді повідомила, що вони шукали взаємозв'язки між глаукомою та стратегією зниження ваги. Дослідники виявили, що зниження ризику розвитку глаукоми було пов'язано із меньшим споживанням їжи, в той час як інші методи зниження ваги такі як заняття спортом, пігулки для зниження ваги, консультації дієтологів та споживання більшої кількості води підвищували ризик розвитку глаукоми.

 

Самі дослідники зазначають що дослідження мало певні обмеження та не охоплювало довготривалу перспективу. Також не було зазначено які саме заняття спортом використовували люди - в анкетуванні просто було зазначено "так чи ні" на запитання чи займаєтесь ви спортом. Відомо що аеробні навантаження знижують внутріочний тиск та ризик розвитку глаукоми, в той час як силові тренування підвищують тиск та ризик глаукоми.

 

Але загальні висновки саме такі - споживати меньше калорій це нейкращий спосіб знизити вагу, та ще й знизити ризик розвитку глаукоми.

 

Джерело