Вікове зниження зору призводить до зниження когнітивної функції, згідно з дослідженням, в якому брали участь 2520 дорослих людей віком від 65 до 85 років, які проживають у районі Солсбері в штаті Меріленд.

 

Для оцінки якості зору використовувались стандартизовані тести ETDRS, що вимірюють гостроту зору та контрастну чутливість людини (таке тестування дає найбільш достовірну картину якості зору людини), а для оцінки когнитивної функції (розумові здібності та здатність до самостійного функціонування) використовувався тест MMSE, який називається Тест на стан мінімально-необхідних розумових функцій.

Тест MMSE включає в себе 11 критеріїв, які влючають оцінку орієнтації в часі та просторі, розуміння та пригадування слів, увага, арифметичні розрахунки, навички спілкування та візуалізації. Оцінка здібностей виконувалась з інтервалами 2, 6 та 8 років.

 

Як норму вважали нижню межу гостроти зору 0.8, та звичайні нормальні показники когнитивних функцій людини.

 

Результати дослідження показали, що погіршення зору навіть на 1 літеру погіршила когнитивну функцію у майже 21% людей.

 

"Погіршення якості зору у літніх людей повячзане з подальшим погіршенням когнитифного функціонування людини. Висновки дослідження рекомендують підтримувати високу якість зору через превентивні заходи та своєчасне лікування очних хвороб, що є робочою стратегією для збереження конгитивних функцій з віком" каже автор Діана Женг (D. Diane Zheng, MS).

 

Дані цього дослідження переконливо показали, що погіршення зору знижує когнитивну функцію, тому що погіршує можливості людей похилого віку приймати участь у діях, які стимулюють головний мозок - тому підтримка якості зору на високому рівні дуже важлива для розумового здоров'я.

Джерело.