Дослідники і батьки вже декілька років задаються питанням про потенційну небезпеку яку можуть мати екрани цифрових пристроїв на молодий та вразливий мозок та зір. Коли діти прилипають до екрану часами, наприкінці вони зазвичай стають малорухомими та ізольованими. Ця відсутність рухомої активності не є корисною для тіла а також шкодить взаємодії із однолітками що в решлі решт призводить до сповільнення розвитку спілкування та соціальних навичок.

 

Діти до року не повинні взагалі мати взаємодію з екранами будь-якого типу, згідно з рекомендаціями щойно опублікованими Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я.

 

Агенція ООН також застережує, що нерухомчй час під час використання екранів (просмотр ТБ вбо будь-які електронні ігри) не рекомендується для немовлят.

Екранний час для дітей до 2х років має бути обмежений до межі меньше однієї години на добу, не більше. "Меньше краще" додає агенція;

 

І ця проблема стосується не тільки дітей. Технологічні гіганти такі як Apple та Google нещодавно зробили кроки щоб зробити користувачів будь-якого віку більше обізнаними як багато часу вони проводять із своїми гаджетами.

 

З іншого боку, деякі люди можуть сперичатися що діти можуть отримати багато освітньої інформації яку вони отримують з мобільних пристроїв. Дійсно, це може бути набагато корисніше ніж гратися у просту ігру, чи не так? Проблемою тут є, як і у багатьох речах у житті знайти баланс. Трохи часу з екраном може буте не шкідливим, але надавати необмежений доступ до гаджетів це точно не найкраще рішення.


Загальні рекомендації ВОЗ:

Діти до 1 року:

 • принаймні декілька епізодів фізичної активності за день, чим більше тим краще. Ті хто ще не пересувається - принаймні 30 хвилин на животі на підлозі для ігор

 • не залишати дитину більше години у нерухомому стані

 • взагалі не дивитися ТБ, не грати із смартфоном або планшетом

 • спати 14-17 годин (до 3 місяців) та 12-16 годин до 12 місяців включаючи денний сон

 

Діти до 2х років:

 • загальна фізична активність не меньше 180 хвилин на день, чим більше тим краще

 • не залишатись нерухомими більше 1 години

 • не більше 1 години в день із будь-якими екранами. чим меньше тим краще. Під час обмеженої актисності рекомендовано спілкування з дорослими - читання книжок або ігри.

 • мати 11-14 годин здорового сну, включаючи денний

 

Діти до 4х років:

 • загальна фізична активність не меньше 180 хвилин на день, чим більше тим краще. Має включати не меньше 60 хвилин помірної або інтенсивної активності.

 • не залишатись нерухомими більше 1 години

 • не більше 1 години в день із будь-якими екранами. чим меньше тим краще. Під час обмеженої актисності рекомендовано спілкування з дорослими - читання книжок або ігри.

 • мати 10-13 годин здорового сну, включаючи денний

Підвищення рівня фізичної активності, скорочення періодів обмеженою рухливості і більш якісний сон у дітей молодшого віку, - все це сприяє їх фізичному і психічному здоров'ю та добробуту, а також допомагає запобігти розвитку ожиріння і пов'язаних з ним захворювань на більш пізніх етапах життя

 

Ці рекомендації були підготовлені групою ексертів ВОЗ, та спрямовані на подальше здорове життя людини. Період раннього дитинства це період швидкого розвитку, та час коли формуються певні звички щодо подальшого стилю життя людини.