Згідно з останніми даними досліджень, які були опубліковані у журналі Translational Vision Science & Technology, 30 хвилинна активність на вулиці, яку виконували школяри віком 6-7 років протягом навчального року, кожний навчальний день - тимчасово знизила ризик розвитку міопії (близорукості) у тих дітей, які на момент початку дослідження мали здорові очі, тобто ще не були вражені розвитком близорукості (міопії), тобто справа їде про розвиток прогресуючої міопії.

 

"Наше дослідження показало очевидність та підтвердило зв'язок між більшою кількістю активності на вулиці та зниженням кількості випадків розвитку близорукості у дітей" пише лікар Уін Гіо (Yin Guo, MD), який працює в центрі Tongren Eye Care Center, що розташований у Пекіні.

 

Дослідження було проведено в Пекіні, Китай та включало 373 дітей віком 6-7 років. Спостерігання проводилось протягом 4 років, з 2012 по 2016. Дітям регулярно проводились повні офтальмологічні огляди, включаючи ультразкувове обстеження.

 

Дослідження було виконано у повній відповідності із критеріями наукової об'єективності, а саме - дітей було поділено на 2 групи: ту що виконували різні дії на вулиці (біг, ігри, тощо) та контрольну групу, діти в якій не робили нічого подібного.

 

За рік, дослідники з'ясували, що діти, які були активні на вулиці показали значно меньший ризик розвитку міопії ніж контрольна група.

Але пізніше, через 1-2 роки після закінчення першої фази дослидження - діти з групи, що виконувала вправи на вулиці показали такі самі статистичні дані по розвитку міопії, як і контрольна група.

 

Отже, як зазначає доктор Гіо, наша задача тепер використати ці дані для впровадження реальних кроків, які зможуть знизити ризики розвитку близорусості у дітей початкового шкільного віку.

 

Нехай діти проводять більше часу на вулиці - це науково доведений фактор, який впливає на здоров'я очей та запобігає розвитку міопії або близорукості.

 

Джерело.