УКРАЇНСЬКИЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ

ДОСТОВІРНО ПРО ОЧІ ТА ЗІР

достовірна інформація для тих, хто її потребує

UA

EDOF ІОЛ

ІОЛ з роpширеною глибиною фокусу. 

EDOF походить від Extended Depth of Focus IOL. 

Як працюють EDOF ІОЛ

 

На відміну від мультифокальних ІОЛ, новітні EDOF не мають виділених точок фокусування. Натомість вони проектують широкий диапазон простору в одну фокальну зону на сітківці

 

 

 

Відсутність фокальних точок, та чітко сфокусований простір у широкому диапазоні відстаней - це головна різниця EDOF лінз порівняно з мультфиокальними.

Ще одна різниця заключається в тому, що зона функціонального ближнього зору починається приблизно з 45 см, порівняно з 40 см, які надають мультифокальні лінзи. 

 

 

Особливості нічного зору та поганого освітлення

 

Тому що ці кришталики мають так звану дифракційну решітку на оптиці, вони можуть визивати певні небажані оптичні ефекти, які стають помітні вночі. Це так звані ефекти засліплення, гало та зірок навколо джерел світла. Завдяки процесу нейроадаптації ці ефекти зазвичай з часом стають меньшими або зовсім зникають. Нажаль неможливо передбачити як саме вони будуть виглядати для вас, і як швидко зникнуть. Тому обираючи цей тип ІОЛ, пацієнт має усвідомити, що переваги незалежності від окулярів можуть мати певні компроміси в нічний час. 

 

 

 

Інтенсивність цих явищ з EDOF лінзою меньша, у порівнянні із мультифокальними ІОЛ, хоча не можна гарантувати іх повну відсутність

 

На відміну від мультфиокальних ІОЛ, EDOF не мають на сітківці двох чи трьох різних зображень тому не викливають таке зниження контрастності зображення.

 

 

 

 

 

 

Як працює EDOF порівняно з мультифокальними ІОЛ

 

 

Лінзи із розшіреной глибиною фокуса, EDOF.

 

Найсучасніший тип ІОЛ, який діє за принципом «великої глибини різкості» у фотоапараті. Такі лінзи конструктивно також мають кольцеві насічки, але діють ці насічки інакше. Людина з такою ІОЛ, на відміну від трифокальних лінз має чіткий зір не в 2х або 3х фокальних точках, а протягом всього діапазону дистанцій від нескінченності до приблизно 42см. Ці ІОЛ надають гарний зір без перешкод на великому диапазоні дистанцій.


Переваги: відсутність проблем із джерелами світла, немає втрати контрасту, не потребують нейроадаптації, не мають відомих проблем мультифокальних лінз - знижена гострота зору між фокальними точками, тому що ці лінзи не мають виділених фокальних точок та проектують весь простір на сітківку.

Недоліки: не дають високу гостроту зору на дуже близьких відстанях ближче ніж 45 см

Вгору